RenovaLase® lézeres hüvelyszárazság kezelés.
Miért alakul ki hüvelyszárazság?
Panaszokat okozó hüvelyszárazság bármely életkszakaszban, de leggyakrabban a menopauza körül jelentkezhet. Az életkor előrehaladtával, a hormonszintek, főleg az ösztrogénszint csökkenésével a hüvelyhám elvékonyodik, váladéktermelő képessége csökken. A váladéktermelés csökkenése szárazságérzetet okoz, kellemetlenné, sőt fájdalmassá teheti az együttléteket.
A hüvelyszárazság mellett gyakran számolnak be pácienseink egyéb tünetekről is. Az atrófia viszketés, hüvelyi irritáció formájában jelentkezhet. A csökkent mennyiségű váladék kémhatása megváltozik: a védő hatást biztosító savas kémhatás lúgossá válik, ami csökkenti a baktériumokkal szembeni ellenállóképességet, emiatt mind gyakrabban jelentkeznek visszatérő hüvelyi és húgyúti fertőzések.
A menopauza után a nők több mint 80%-a tapasztal panaszokat okozó hüvelyszárazságot. Ez a tünetcsoport a mindennapi életben, a párkapcsolatban számos kellemetlen helyzetet teremthet.
Mi a RenovaLase® lézeres hüvelyszárazság kezelés?
A hüvelyszárazság és egyéb panaszok kezelésére eddig a hormontartalmú készítmények álltak rendelkezésünkre. Ezek alkalmazásától sok páciensünk idegenkedik, illetve bizonyos állapotokban és társult betegségekben nem is alkalmazhatóak.
A RenovaLase® lézeres hüvelyszárazság kezelés egy szabadalmaztatott, non-invazív Er:YAG lézerterápiás, hormonmentes eljárás, amellyel a változókori hüvelyproblémák – a hüvelyfal elvékonyodásával járó viszkető és égető érzés, hüvelyszárazság és az ezzel járó fájdalmas együttlétek, visszatérő fertőzések és vérezgetések – hormonmentesen, hatékonyan kezelhetőek.
Fájdalmasak az együttlétek? Gyakran jelentkeznek visszatérő hüvelyi és húgyúti fertőzések? Kellemetlen viszketést tapasztal?
A RenovaLase® lézeres hüvelyszárazság kezelés segítségével a problémák hormonmentesen és hatékonyan kezelhetőek.
Milyen eredménnyel alkalmazható a RenovaLase® lézeres hüvelyszárazság kezelés?
A RenovaLase® lézeres hüvelyszárazság kezelés az egyik legsikeresebb lézerkezelésünk, pácienseink közel 100%-a számol be panaszai megszűnéséről. Az Erbium YAG lézersugár termikusan közvetített hatására megváltozik a hüvelyhám szerkezete. Az intimlézer terápia után a hüvelyfal visszavastagodik, vérellátása javul. Új kollagénrostok képződnek, a szövetek sejtközötti állománya felszaporodik.
A tanulmányok szerint a hüvely szárazsága csaknem 100%-ban megszűnik, visszatér a hüvelyi komfortérzet, a szexuális elégedettség fokozódik. A hüvely fala újra rugalmas lesz, ezáltal panaszai megszűnnek, újra élvezheti a fájdalom nélküli együttléteket is.
A RenovaLase® lézeres hüvelyszárazság kezelés azok számára is alkalmazható, sőt jelenleg az egyetlen lehetséges és hatásos megoldás, akik a hormonkezeléstől elzárkóznak. A közelmúltban megjelent tanulmány eredménye alapján egyébként a hüvelyszárazság kezelésében a RenovaLase® kezelés eredményesebb volt, mint a hormonterápia.
A honlapunkon található anyagokat és tájékoztatókat a Debreceni Orvosesztétikai és Nőgyógyászati Lézer Központ orvosai készítették az aktuális hazai és nemzetközi irányelvek alapján.
Felhasznált szakirodalom
Gaspar A. Comparison of new minimally invasive Er:YAG laser 26. treatment and hormonal replacement therapy in the treatment of vaginal atrophy,Climacteric (2014); 17(Suppl 1):124
J.F. Bojanini B. Laser Treatment of Genitourinary Syndrome of Menopause with ErYAG laser a prospective study of efficacy and safety of the treatment for women after menoopause of natural origin and therapy induced menopause in breast cancer survivors, J Laser and Health Academy (2016) No.1, 35-40.
J.F. Bojanini B., A. M. Mejía C. Laser Treatment of Vaginal Atrophy in Post-menopause and Post-gynecological Cancer Patients, J Laser and Health Academy (2014) No.1, 65-71.
Tadir, A. Gaspar, A. Lev-Sagie, M. Alexiades, R. Alinsod, A. Bader, A. Calligaro, J.A. Elias, M. Gambaciani, J.E. Graviria, C.B. Iglesia, K. Selih-Martinec, P.L. Mwesigwa, U. Bizjak-Ogrinc, S. Salvatore, P. Scollo, N. Zerbinati, and J.S. Nelson. Light and Energy Based Therapeutics for Genitourinary Syndrome of Menopause: Consensus and Controversies, Lasers in Surgery and Medicine, Volume 49, Issue 2: 137–159 (Feb. 2017)